вівторок, 6 листопада 2018 р.

Як підвищити самооцінку


Як підвищити самооцінку. 5 золотих правил


         Справа зниженої самооцінки – це не жарт. Така дрібниця, як правило, псує нам все життя, починаючи з вибору університету, оцінки своїх можливостей і закінчуючи працевлаштуванням. Дуже велика ймовірність того, що нетверезо оцінюючи себе як особистість, ви виберете неправильний життєвий шлях і, швидше за все, нічого хорошого в житті не доб’єтеся. Потрібно підвищувати самооцінку.
Причини низької самооцінки
       Як правило, причиною зниженої самооцінки не може бути тільки одна річ. Ця дія кількох чинників протягом довгих років. Не виключено також, що ця дія відбувалася з самого дитинства, коли тільки формувалася нервова система маленької людини.

І так, що ж є причиною низької самооцінки?
• Вплив батьків, їх різкі висловлювання на адресу малюка («тюхтій», «ну скільки можна», «яка безтолоч»);
• Порівняння, наведені малюкові батьками («а ось Анечка тітки Лілі танцює краще», «ну чому ти не така, як ваші відмінниці?», «Не рівняв себе до нього. Це талановита дитина»);
• Вплив стресу на дорослу людину (звільнення з роботи, зниження зарплати з невідомих причин);
• Різкі висловлювання рідних і улюблених людей на свою адресу;
• Розлучення і сварки з сім’єю.

Як підвищити свою самооцінку в «домашніх умовах»
      При такому розкладі абсолютно ясно, що діяти потрібно негайно. Але що робити? Можна спробувати допомогти собі самому.
5 золотих правил підвищення самооцінки
1. Не бажайте підвищити самооцінку занадто сильно. Думаючи про це по сто разів на день ви тільки погіршите ситуацію. Плекати свою віру в себе. Якщо в вас не вірять батьки, знайдіть того, хто скаже вам золоті слова «ти все зможеш» і систематично повторюйте це самі собі.
2. Перестаньте порівнювати себе з іншими. На світі немає однаково успішних людей. Завжди знайдеться той, хто буде краще або гірше вас. Якщо ви будете завжди терзати свою душу порівняннями, у вас пропаде всяке бажання жити і боротися. Пам’ятайте, ви – фахівець у своїй справі. І цього достатньо.
3. Напишіть список ваших позитивних якостей на листку. Ви талановиті в чому небудь? Відверті? Можете безоплатно допомогти кому завгодно? Креативні? Напишіть як мінімум 20 своїх позитивних якостей і переглядайте цей список частіше. Концентрація на негативних аспектах знижує вашу самооцінку. Почніть думати про свої достоїнства. Це допоможе вам підвищити самооцінку.
4. Звільніться від диктаторів, живіть своїм життям. Розпрощайтеся із зайвою батьківською опікою, почніть крокувати по життю самостійно. Ви ніколи не почнете поважати себе, якщо не проживете своє життя так, як ви його хочете прожити. Відсутність хоробрості прийняти рішення самому, без участі родичів, знижує самооцінку. Ви ж націлені на протилежний результат.
5. Для короткочасного, але вельми ефективного підняття самооцінки запишіться на плавання, в якусь секцію або просто пройдіться по магазинах, зробіть зачіску і манікюр. Це відразу підвищить ваш настрій і поліпшить психологічне самопочуття.

Немає коментарів:

Дописати коментар